Rrahje në lokalin e komunitetit LGBTI në Prishtinë, 26-vjeçarja bën llom një vajzë me boksa

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 11.05.2022, 12:10

Një përleshje mes dy vajzave ka ndodhur dje në një lokal në rrugën “Sylejman Vokshi” në Prishtinë, ku Policia ka intervenuar pasi u raportua se situata mund të tensionohej edhe më shumë. Mësonhet se bëhet fjalë për lokalin e komunitetit LGBTI, “Bubble”, ku një vajzë e pësoi nga sulmi që ia shkaktoi një vajzë tjetër brenda hapësirave të lokalit.

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur se ngjarja ndodhi në orët e mbrëmjes, kur Policia edhe mori informacionin se një vajzë 21-vjeçare është rrahur nga një 26 vjeçare.

Motivet e kësaj ngjarje ende nuk janë zbuluar, por sipas informacioneve të para e dyshuara V.B., e kishte sulmuar viktimën me boksa, duke i shkaktuar lëndime trupore, por që situata nuk kishte eskaluar më tej, pasi kanë ndërhyrë përgjegjësit e lokalit dhe i kanë ndarë dy palët e përfshira në rast.

Bëhet e ditur se Policia është vënë menjëherë në lëvizje dhe ka shoqëruar dy të rejat në stacion policor, për t’u intervistuar lidhur me ngjarjen.

Akoma nuk dihet për vendimin e prokurorit për 26-vjeçaren e cila dyshohet për sulmin ndaj 21-vjeçares.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit