Viti shkollor në Maqedoni, do të përfundojë në kohë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.05.2022, 19:05

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme të rregullt të 44-të ka miratuar Vendimin për përcaktimin e numrit të ditëve mësimore në vitin shkollor 2021/2022 në shkollat ​​e mesme.

Me këtë vendim përcaktohet se numri i ditëve mësimore në vitin aktual shkollor në shkollat ​​e mesme është 146 ditë mësimore, përkatësisht nuk ka zgjatje të vitit shkollor.

Procesu mësimor u ndërpre për gati dy javë për shkak të grevës së punonjëse arsimor, të cilët kërkuan rritje të pagave.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit