Kur do të ekstradohet Gruevski në Maqedoni?

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.05.2022, 16:22

Ministri i drejtësisë Nikolla Tupançevski në konferencë për media tha se gjatë gjithë kohës janë në komunikim me autoritetet hungareze për mundesinë e ekstradimit të ish kryeministrit të vendit Nikolla Gruevski i dënuar me burg në gjykatat e vendit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit