A do të jep dorëheqje Bujar Osmani

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.05.2022, 10:48

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i pyetur se a do të dorëhiqet nëse nuk arrin që të hap rrugën drejt integrimeve euro-atlantike, tha se rreth kësaj çështje edhe opozita ka përgatitur dy skenarë, dhe pavarësisht zhvillimeve në të ardhëm, o do të jemi tradhtar o do të jemi të paaftë.

“Unë e dëgjoj këtë narrativ edhe nga opozita. Mendoj se opozita ka përgatitur dy skenarë, e para është se në rast se arrini sukses titulli do të jetë “ua tradhtarë” a në rast se nuk arrini sukses “ua të paaftë, jepni dorëheqje”, këto janë këto dy skenarët”, deklaroi Bujar Osmani, ministër i Jashtëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit