JOQ Albania
Home

Si të pastroni xhamin e makinës nga ngricat
Shkruar nga: D Kodra | Publikuar më: 17/01/2016 10:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nuk ka gjë më të keqe sesa të zgjohesh në mëngjes, të jesh vonë për punë dhe të shohësh makinën e mbuluar nga ngricat. Shumica prej nesh futen në makinë, dhe presin derisa makina të ngrohet, ose marrim diçka të fortë dhe fillojmë ta gërryejmë. Por nuk është kjo mënyra e duhur. Ekzistojnë disa mënyra të thjeshta për të eliminuar akullin sipër xhamit të makinës suaj, dhe ne do ju tregojmë me të thjeshtin. Gjithçka që do t’ju duhet është pak alkool dhe ujë. Bashkojini të dyja në një shishe spraj dhe mbajeni gjithnjë në makinë për situata të tilla.

Videoja e mëposhtme ju tregon si duhet të veproni: