Shtrenjtohet benzina, lirohet dizeli

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 09.05.2022, 14:08

Benzina nga sonte në mesnatë do të rritet për dy denarë për litër, ndërsa dizeli do të lirohet për gjysmë denarë për litër, vendosi sot Komisioni Rregullativ për Energji (KRRE).

Çmimet më të larta të shitjes me pakicë të derivateve të naftës dhe të lëndëve djegëse të transportit janë: – Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 95 – 90,50 (denarë/litër) – Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 98 – 92,50 (denarë/litër) – Naftë motori – ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 89,50 (denarë/litër) – Vaj për djegie – ЕKSTRA I LEHTË 1 (ЕL-1) – 87,50 (denarë/litër) – Mazut М-1 SU – 53,848 (denarë/kilogram)

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit