A duhet të ndahet Shqipëria nga M.Veriut për negociatat? Xhaferi: Këtë nuk e caktojmë ne

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 07.05.2022, 10:00

Kreu i parlamentit të Maqedonisë së Veriut, talat Xhaferri në një intervistë për drejtuesen e “Ballkan”, të gazetares Linda Karadaku, ka folur për atë se çfarë e pret Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin qershor, nëse do të hapen ose jo negociatata.

Xhaferri tha se pritshmëritë janë të larta, por gjithnjë duhet ruajtur një dozë rezervë.

I pyetur nga gazetarja Karadaku se a duhet të ndarë Shqipëria nga Maqedonia e Veriut në qershor nëse sërish Bullgari vendos veton, Xhaferri tha se kjo pjesë ju përket institucioneve ndërkombëtare të BE dhe jo vendeve tona.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit