“Vladimir Putin mund të vdesë së shpejti”/ Komandantët ushtarakë nuk e dëgjojnë presidentin për armët bërthamore

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 06.05.2022, 21:51

"Një urdhër i Vladimir Putin për të goditur Ukrainën ose Perëndimin me armë bërthamore do të injorohej nga komandantët e tij të lartë", ka thënë një gazetar investigativ. Shumë zyrtarë kryesorë ushtarakë dhe të sigurisë së vendit, si dhe miq të oligarkëve, besojnë se Putini është duke vdekur, pasi vuan nga një sëmundje e rëndë, tha Christo Grozev, i cili është një ekspert për politikën në Rusi.

Në foto: Putini shfaqet i kapur pas tavolinës së tij teksa mban një takim me ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu.  Urdhri i Putinit për të goditur Ukrainën ose Perëndimin me armë bërthamore nuk do t'i bindet nga komandantët e tij të lartë, ka thënë një gazetar i lartë investigativ, mes frikës mes rrethit të tij të brendshëm se ai nuk është shumë mirë.

Duke menduar se Putin mund të vdesë së shpejti, rrethi i tij i komandantëve nuk do të rrezikojnë gjyqet për krime lufte.

Presidenti rus vendosi forcat bërthamore të Moskës në gatishmëri të lartë menjëherë pas bombardimeve në Ukrainë, më 24 shkurt, duke rritur frikën se ai mund të shtypte butonin ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon ende.

Në foto: Një lëshim provë i raketës hipersonike bërthamore Satan II që mbante kokë.  Presidenti rus vendosi forcat bërthamore ruse në gatishmëri të lartë menjëherë pasi pushtimi i saj në Ukrainë filloi më 24 shkurt, duke rritur frikën se ai mund të shtypte butonin ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon të shkojë kundër tij.

Ndërkohë, Rusia është drejtuar gjithnjë e më shumë tek goditjet bërthamore, teksa lufta në Ukrainë ka ngecur dhe mediat shtetërore javën e kaluar lëshuan kërcënime për të zhdukur Mbretërinë e Bashkuar me raketa “Satan II”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit