Banorët e Rinasit në ditën e katërt të protestës, kërkojnë kthimin e rrugës me dy korsi

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 05.05.2022, 10:32

Banorët e Rinasit janë mbledhur edhe sot në protestë në ditën e katërt të saj, për të kundërshtuar edhe njëherë vendimin e ARRSH që qarkullimi në këtë aks të bëhet me një sens lëvizje duke i penalizuar shumë në përditshmërinë e tyre.

Edhe sot fëmijët në Rinas nuk kanë shkuar në shkollë duke e bojkotuar mësimin për herë të dytë, ndërsa i janë bashkuar protestës së prindërve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit