Në aksidentin në Gllobar që mbetën dy të vdekur dyshohet se njëri shofer po pinte alkool teksa voziste

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04.05.2022, 06:32

Familjarët e tashmë të ndjerës Hana Aliu-Gucati u mblodhën për t’ia dhënë lamtumirën e fundit 37 vjeçares në varrezat e fshatit Morinë të Skenderajt.

Vdekja e saj e papritur në aksidentin fatal që ndodhi të hënën në Gllobar të Drenasit bënë që edhe dhimbja të jetë më e madhe.

Rruga që kishte marrë familja Gucati për të uruar familjarët për festën e Bajramit përfundoi tragjikisht.

E me pamje të tilla ishte përballur kunati i së ndjerës Qerim Gucati.

Gucati ka demantuar edhe lajmet që kanë qarkulluar gjatë ditës se dy viktimat ishin nënë e bir.

Në anën tjetër familja Mehaj, që humbën djalin e tyre 7 vjeçar A.M, ende nuk kanë hapur të pame.

Banorët që ishin prezent gjatë kohës së aksidentit i kanë bërë të ditur ekipit të T7 se i dëmtuari A.M ishte i dehur e madje gjatë vozitjes ky i fundit ishte duke konsumuar alkool.

Megjithatë axha i babait të viktimës, Musli Mehaj, ka treguar se kjo nuk është aspak e vërtetë.

Me të pranuar informatën nga Shtëpia e Shëndetit në Drenas janë nisur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Por si ishte gjendja e viktimave në kohën kur mjekët arritën tregon doktori Arben Beka.

Banorët e kësaj rrethine kanë bërë të ditur se ambulanca e këtij institucioni shëndetësor është vonuar për 20 minuta.

Por si qëndron e vërteta sipas Bekës?

A.M 7 vjeç do të varroset të mërkurën në ora 14:00 në fshatin Prekaz derisa gjurmët e aksidentit ishin të pranishme edhe një ditë pas aksidentit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit