Liverpooli përmbys Villarealin dhe kualifikohet në finalen e Champions League

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 03.05.2022, 22:56

Liverpooli është kualifikuar në finalen e Champions League, pasi ka përmbysur sonte Villaralin nga 2-0 në 2-3.

Skuadra e Klopp ka bërë një pjesë të dytë fantastike, duke triumfuar me spektakël dhe tani në finale pret fituesin e dualit Real Madrid-PSG.

Për spanjollët shënuan Dia dhe Coquelin, ndërsa anglezët përmbysën me Fabinho, Diaz dheMane të cilët vulosën suksesin e sotëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit