I heqin penisin e rritur në krah dhe ia vendosin në vendin e duhur: “Tani ndihem sërish burrë”

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 02.05.2022, 20:25

“Tani ndihem përsëri si burrë” është mënyra sesi Malcolm MacDonald, një baba britanik 47-vjeçar, përshëndeti fundin e një makthi që po zvarritej prej gjashtë vitesh dhe suksesin e një operacioni të veçantë kirurgjikal. Nëpërmjet ndërhyrjes, mjekët i vendosën përsëri në vend “e duhur” penisin e rritur në krah.

Siç tregoi ai vetë në një dokumentar të Channel 4, gjithçka filloi në vitin 2010 kur pas një infeksioni të rëndë, burri humbi organin riprodhues. Pas disa operacioneve, në vitin 2015 mjekët kishin rindërtuar një organ të ri duke i marrë mish nga krahu i majtë. Ideja ishte ta ringjisnin në vendin e vet, por për shkak të mungesës së oksigjenit në gjak, u vendos që fillimisht t'i vendosej në krahun e majtë.

“Gjëja” duhej të zgjaste një kohë të shkurtër duke pasur parasysh situatën dhe vendin shumë të pakëndshëm për të mbajtur një penis rreth 15 centimetra, por për shkak të një sërë vonesash të pafundme për shkak të problemeve spitalore dhe pandemisë Covid, operacioni prej 50,000 paund financuar nga shërbimi shëndetësor kombëtar u shty disa herë dhe e detyroi burrin të mbante penisin në krah për mjaft kohë.

Një kalvar i gjatë filloi për burrin, sepse ai nuk mund të vishte këmisha me mëngë të shkurtra në publik dhe nuk mund të notonte me dy fëmijët e tij, sepse i vinte turp. Përfundimisht, megjithatë, falë një operacioni kirurgjikal prej nëntë orësh, organi u kthye në vendin e tij dhe burri nga Thetford në Norfolk tani ishte në gjendje të rifillonte jetën e tij normale.

“Gjëja e parë që bëra pas operacionit ishte të shikoja poshtë dhe mendova, ata e bënë mirë këtë herë, tani ndihem përsëri burrë”, tha 47-vjeçari, duke shtuar: “Kjo mund të jetë një pikëpikë kthese në jetën time”. Operacioni i ripozicionimit ishte i komplikuar dhe përfshinte kirurgë plastikë dhe urologë, por burri do të mund të kryejë edhe marrëdhënie seksuale, pasi mjekët kanë ndërtuar një mekanizëm me një pompë manuale që do t'i ofrojë atij një ereksion "mekanik".

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit