Nuk e la të pinte cigare në dhomën e gjumit, 19-vjeçari vret mamanë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02.05.2022, 07:57

Policia ka arrestuar një 19-vjeçar që është akuzuar për vrasjen e nënës së tij, pasi ajo e urdhëroi atë të mos pinte cigare në dhomën e tij të gjumit. Autoritetet u njoftuan për një incident në shtëpinë e Seth Settle në Lake Wales, Florida pasi vëllai 24-vjeçar i Settle gjeti nënën e tyre, 52 vjeç, të vdekur në shtëpi të enjten, 28 prill. Kur polica shkoi në vendngjarje nuk ishte gjeti gjak në shtëpi dhe nuk kishte lëndime të dukshme në trupin e gruas, por një infermiere më vonë gjeti disa plagë gjatë inspektimit të trupit të saj.

Seth Settle është arrestuar dhe akuzuar. Kredia: Zyra e Sherifit të Qarkut Polk

Ngjarja ndodhi pak pasi babai i Settle u largua për punë dhe pak pas orës 9:30 ai mori një telefonatë ku iu tha se gruaja e tij kishte vdekur. Settle thuhet se u largua nga vendi i ngjarjes, por më vonë rrëfeu para hetuesve se kishte qëlluar nënën e tij përmes derës së dhomës së tij të gjumit, pasi ajo i tha atij të ndalonte pirjen e cigareve në dhomën e tij. 19-vjeçari pretendoi se ishte në depresion dhe kishte mbajtur një armë në kokë para se nëna e tij të hynte në dhomën e tij të gjumit. Ai thotë se e qëlloi aksidentalisht nënën e tij por policia beson se Settle qëlloi nënën e tij nga zemërimi.

Burimi:unilad Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit