“Pleqtë” e Serisë A shpallin kampion ekipin turk

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 01.05.2022, 15:55

Skuadra turke e Trabzonsporit është shpallur kampione në këtë shtet. Ekipi i drejtuar nga trajneri Abdullah Avci, i ulur në pankinën e Trabzonsporit në vitin 2020, ka bërë një punë të jashtëzakonshme duke mposhtur hegjemoninë e skuadrave si Besiktas, Galatasaray apo shumë të tjerave.

Te Trabzonspor luajnë emra të njohur në Serinë A para disa vitesh si Marek Hamsik, por edhe Gervinho, ky i fundit pësoi një dëmtim të rëndë që e bëri të humbasë pjesën më të madhe të vitit. Fanellën e skuadrës e mbajnë veshur edhe Victor Hugo, Densëil dhe Bruno Peres, përkatësisht ish-lojtarë të Fiorentinës, Bologna-s dhe Torinos.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit