Televizioni shtetëror u thotë rusëve “të gjithë do vdesim një ditë”, gjatë diskutimit mbi luftën bërthamore

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 28.04.2022, 20:05

Në televizionin shtetëror rus është thënë se “të gjithë do të vdesim një ditë”, ndërsa diskutohej për një luftë të mundshme bërthamore.

Diskutimi vjen mes pretendimeve të mediave ruse se Lufta e Tretë Botërore është e afërt nëse, siç pretendon media shtetërore, Perëndimi vazhdon luftën e tij kundër Kremlinit.

NUCLEAR WW3 and says 'we are all going to die someday' - LOVEBYLIFE

Ndërkohë, moderatori i emisionit kritikoi veprimet e liderëve perëndimorë në mes të konfliktit të vazhdueshëm midis Rusisë dhe Ukrainës, i cili filloi në shkurt, duke thënë:

Nëse ata vendosin të mbështesin Ukrainën edhe pse (ministri i Jashtëm rus) Sergey Lavrov u tha atyre se kjo mund të çonte në Luftën e Tretë Botërore. Asgjë nuk do t'i ndalojë ata. Ata nuk kanë moral, jo ne.

Russian State TV Comforts Viewers on Nuclear War: 'We All Die Someday' - AlmoOon

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit