Qytetarët: Mark Zuckerberg është alien, figura e tij prej dylli duket më njerëzore

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 28.04.2022, 17:28

Njerëzit mendojnë se një figurë prej dylli e themeluesit të Facebook dhe kompanisë mëmë “Meta”, Mark Zuckerberg duket më njerëzore se ai në jetën reale.

Të shumtë janë ata që kanë komentuar në Reddit se “shpjegimi” i vetëm për këtë gjë të çuditshme është se Zuckerberg është alien.

Mark Zuckerberg's waxwork. Credit: Alamy

“"I vërteti" është një robot alien. A nuk e dinit?"-u shpreh një person në Reddit.

Ndërkohë, një tjetër shkroi: Jam shumë i bindur se ai është një robot.

The real Mark Zuckerberg. Credit: Alamy

Mark Zuckerberg është i njohur për pothuajse çdo person që ka qasje në internet. Ai është programues, biznesmen, filantrop i cili në një moshë relativisht të re, arriti atë që shumë kanë arritur për dekada.

Credit: Alamy

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit