Kujdestarja e gruas më të vjetër në botë tregon sekretin e jetëgjatësisë së 118-vjeçares

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 28.04.2022, 15:27

Një murgeshë e cila konsiderohet si personi më i vjetër në planet ka ndarë 'sekretin' e saj për të qëndruar e re. Lucile Randon, e njohur si Andre, jeton në Toulon të Francës dhe këtë javë u shpall personi më i vjetër në botë. Sipas mediave të huaja, ajo është 118 vjeçe.

Sister Andre: Guinness World Records Confirms 118-Year-Old French Nun as World's Oldest Person - Legit.ng

Ajo u bë banorja më e vjetër në botë javën e kaluar, pas vdekjes së Kane Tanaka e cila ishte 119 vjeçe.

Andre e cila tashmë nuk sheh më, ka kaluar dy luftëra botërore, pandemi globale dhe i mbijetoi edhe Covid-it.

Watch: French nun named world's oldest person at 118 years, 73 days old - UPI.com

Një grua që kujdeset për atë ka thënë se Andre pi çdo ditë një gotë verë dhe ndoshta ky mund të jetë sekreti i saj i jetëgjatësisë.

118-Year-Old Nun Has Been Announced As World's Oldest Person

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit