U përdhunua nga 5 ushtarë rusë, adoleshentja ukrainase ngel shtatzënë: Nuk do e heqë fëmijën

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 27.04.2022, 17:52

Një adoleshente nga Ukraina ka mbetur shtatzënë pasi është përdhunuar nga 5 ushtarë rusë. Sipas mediave të huaja, ajo nuk do ta heqë fëmijën për shkak se mjekët i kanë thënë se nëse bën një gjë të tillë ajo me shumë gjasa nuk do të mund të bëjë fëmijë më vonë.

Ukrainian Official Details Rape Cases against Children | National Review

Ndërkohë, psikologia Oleksandra Kvitko tha se pesë vajza të moshës 14-18 vjeç, mbetën shtatzënë për shkak të përdhunimit nga ushtarët rusë.

Sipas saj, rusët po përdhunojnë jo vetëm gratë, por edhe burrat dhe fëmijët e vegjël.

Νέα Σμύρνη: Την βίασε και της κούρεψε το κεφάλι μπροστά σε άλλους τέσσερις | in.gr

Gratë ukrainase që mbetën shtatzënë pasi u përdhunuan nga rusët dhe aktualisht ndodhen në Poloni nuk mund të ndërpresin një shtatzëni të padëshiruar. Kjo për shkak se legjislacioni polak i abortit është shumë i rreptë.

Live news updates from April 5: More EU states expel Russian diplomats, Musk joins Twitter board of directors | Financial Times

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit