Reagimi epik i Pep Guardiolës kur Benzema shënon me stil “panenka”

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 27.04.2022, 17:37

City-Real MAdrid e përfunduar me fitoren e anglezëve 4-3 ishte një nga ndeshjet më emocionuese në këtë edicion të Champions League. Një nga momentet më të bukura të sfidës ishte penalltia e goditur me “panenka” nga francezi, Karim Benzema.

Reagimi i Pep Guardiolës në atë moment është bërë viral në rrjet pas tekniku spanjoll mbulon sytë dhe vendos duart në kokë si të ishte duke mos e besuar atë moment. Benzema duket se nuk rrëmbeu vetëm reagimet e tifozëve nëpër botë por dhe të vetë teknikut kundërshtar, Pep Guardiola. Pamjet:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit