Fëmija arrestohet për vrasjen e 10-vjeçares që u gjet e pajetë në pyll

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 27.04.2022, 15:41

Një i mitur është arrestuar për vrasjen e një 10-vjeçareje të identifikuar si Liliana 'Lily' Peters. Peters u zhduk mbrëmjen e së dielës. Babai i nxënëses së klasës së katërt denoncoi zhdukjen e saj rreth orës 21:00.

Trupi i saj u zbulua të hënën në mëngjes, 25 prill, në Wisconsin, SHBA. Ndërkohë, të martën në një konferencë për shtyp, shefi i policisë së Chippewa Matt Kelm njoftoi arrestimin e një djali të ri në lidhje me vrasjen e Peters.

Juvenile arrested after found dead in Chippewa Falls: What we know

Sipas mediave të huaja, shefi i policisë tregoi se fëmija nuk është person jo i njohur për Peters, ndërsa nuk tha se çfarë provash kishte policia dhe arrestoi të dyshuarin.

Peters po kthehej në shtëpi nga shtëpia e tezes së saj, kur të nesërmen u zbulua se ajo ishte vrarë. Trupi i vajzës së re ndodhet në zyrën e mjekësisë ligjore duke i nënshtruar një autopsie.

Boy ARRESTED in 10-year-old's murder probe & cops reveal he knew victim - UAE News - UAE News | Dubai News

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit