U tha se po pinte kokainë teksa fliste me Musk, si qëndron e vërteta pas videos së Zelenskyyt

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 25.04.2022, 13:54

Një video në të cilën shfaqej presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy duke komunikuar me miliarderin Elon Musk ka bërë xhiron e rrjetit. Arsyeja? Sepse pranë tij, konkretisht në tavolinë ndodhej një qese e dyshuar si kokainë.

Videoja në fjalë është shpërndarë nga mediat pro ruse, ndërsa pas kësaj ka ardhur përgënjeshtrimi.

Ukraine war news from March 5: Ukraine accuses Russia of violating Mariupol ceasefire, Putin warns west against no-fly zone | Financial Times

Raportohet se bëhet fjalë për montazh, ndërsa është publikuar edhe videoja origjinale e cila ishte pa kokainën sipër tavolinës.

Siç duket lufta midis Rusisë dhe Ukrainës nuk po zhvillohet vetëm në terren, por edhe në mënyrë virtuale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit