Shënohet viktima e parë nga tërmeti në Bosnje, 28-vjeçarja vdes në spital

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 23.04.2022, 01:35

Është shënuar viktima e parë nga tërmeti 6.0 ballë i Shkallës Rihter që tronditi Bosnjen. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një vajzë 28-vjeçare. Ajo ka ndërruar jetë në spital, ndërsa të plagosur kanë mbetur edhe familjarët e saj.

Strong earthquake shakes buildings in Dubrovnik – 5.7 magnitude - The Dubrovnik Times

Ndër të tjera, thuhet se janë plagosur nga tërmeti edhe dy persona të tjerë. Një prej të cilëve është vajzë. Kjo e fundit është plagosur nga një gur që ra në shtëpinë e saj, ndërsa ndodhet në gjendje kritike për jetën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit