Për herë të parë në histori! Universiteti zhvillon “lëndë porno”, pedagogët do të shohin filma me pullë të kuqe me nxënësit

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 22.04.2022, 19:28

Studentëve të universitetit u ofrohet mundësia për të marrë pjesë në një kurs të titulluar “pornografi e fortë”.

Kolegji Uestminster në Salt Lake City, SHBA po zhvillon kursin për herë të parë në histori.

Hardcore porn class offered to students at Utah college. 'As American as apple pie' & More Trending News Here - upexampaper

Sipas mediave të huaja, studentët bashkë me pedagogët e tyre do të shikojnë filma të vlerësuar me “x”. Kursi përmban tre kredite.

Përshkrimi i kursit thotë:

Ne do të shikojmë filma pornografikë së bashku dhe do të diskutojmë seksualizimin e njerëzimit dhe gjinisë si një formë arti eksperimentale, radikale.

University students offered chance to study 'billion dollar' adult film industry - Sleek Gist

Si pjesë e kësaj analize, Kolegji Westminster dhe universitetet në të gjithë qarkun shpesh shqyrtojnë tema të tilla si pornografia për të kuptuar më tej përhapjen dhe ndikimin e tyre.

University students offered chance to study 'billion dollar' adult film industry - Sleek Gist

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit