Ergys Verdho nxjerr në shitje vajin e KESH, ANKANDI nis nga 155 MLN Lekë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 22.04.2022, 17:51

Ergys Verdho, drejtori i KESH, ish-drejtori i ARRSH, padyshim i cilësuar si një prej personave më të korruptuar të qeverisë Rama, ka nxjerrë në shitje vajin e transformatorëve të Korpooratës Elektroenergjitike Shqiptare.

Në një ankand me procedurë të hapur, drejtori njofton shitjen publike me anë të ankandit, skrapin dhe vajin që ndodhen në magazinat e njlsive të prodhimit në HEC-et e Komanit dhe Vaut të Dejës. Ankandi nis me vlerë fillestare mbi 155 MLN Lekë pa TVSH.

Tashm që është rritur çmimi i hekurit dhe produkteve të tjera, duket se Verdho ka shfrytëzuar rastin të vërë ca para të shpejta mënjanë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit