Fermeri gjen një vezë gjigante, mund të futet në rekord Guinness për peshën që ka

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20.04.2022, 18:06

Një vezë gjigante është gjetur në Nafplio, Greqi nga një fermer i identifikuar si Konstantinos Petrulas.

Lajmi i vezës gjigante ka bërë xhiron e rrjetit në mediat greke, ndërsa thuhet se për shkak të peshës që ka mund të futet edhe në rekord Guinness.

Αυγό… γίγας στο Ναύπλιο – Πόσο ζυγίζει – dete | Eιδήσεις | Πάτρα | Δυτική Ελλάδα

Fenomeni i çuditshëm është parë nga burri në vendin që mbante pulat, kur ai shkoi të mblidhte vezët.

Raportohet se veza ishte 114 gram, që është dy herë më shumë se normalja.

Αυγό... γίγας στο Ναύπλιο - Πόσο ζυγίζει

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit