Studimi/ Serbët e kanë penisin më të madh se shqiptarët

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 18.04.2022, 20:25

Ditën e sotme publikuam një studim ku paraqitej renditja e të gjithë shteteve të botës përsa i përket gjatësisë mesatare të penisit. Sipas studimit, doli se meshkujt e Ekuadorit kanë penisin më të gjatë në botë me një madhësi mesatare prej 17.61 cm në ereksion. Ndërsa si shteti që ka meshkujt me penisin më të vogël pati fatin e keq të renditej Kamboxhia me një madhësi mesatare prej 10.04 cm.

Natyrisht në listë gjendet edhe vendi ynë dhe duke analizuar të dhënat, mund të nxjerrim disa rezultate interesante për rajonin e Ballkanit dhe jo vetëm. Kështu përshembull rezulton se serbët e kanë penisin më të gjatë se të shqiptarëve, por nga ana tjetër shqiptarët e kanë penisin më të gjatë se grekët dhe maqedonasit. Madje shqiptarët mund të mburren për këtë edhe para rumunëve, rusëve apo amerikanëve, pasi gjatësia mesatare e penisit të meshkujve të tyre është më e vogël sesa e shqiptarëve.

Burimi: WorldData Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit