Avionit i prishet dera në mes të fluturimit, pasagjerët mundohen ta mbajnë mbyllur derisa të ulet

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 18.04.2022, 19:52

Pasagjerët në bordin e një avioni që fluturonte mbi Brazil u detyruan të mbanin derën e tij të mbyllur, pasi ai u hap në mes të fluturimit.

Nisja u bë nga Jordao drejt Rio Branco, kur dera u hap pasi u prish në mes të fluturimit, duke i bërë pasagjerët të nxitonin dhe ta mbanin me dëshpërim të mbyllur.

Passengers 'desperately hold plane door shut after it flies open mid-flight'  - Windobi

Sipas mediave të huaja, pasagjerët fatmirësisht ishin në gjendje të mbanin derën e avionit të mbyllur derisa ai u ul dhe nuk u raportua për të lënduar.

Sipas raportimeve, ai ishte nisur nga Jordao në orën 12:30 pasdite dhe u ul në orën 14:00.

Passengers desperately 'hold plane door closed after it flies open mid- flight' - World News - Mirror Online

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit