Putin-vendeve perëndimore: Shënuat autogol, dëmtuat ekonominë tuaj dhe jo Rusinë

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 18.04.2022, 16:03

Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se vendet perëndimore kanë shënuar autogol duke vendosur sanksione kundër Rusisë.

Sipas Putin kjo ka çuar në një “përkeqësim të ekonomisë në Perëndim” dhe jo të vendit të tij të cilin kishin synim vendet perëndimore.

Technical Glitch Kills Russia's Stock Markets

Duke folur për gjendjen e ekonomisë së brendshme të Rusisë, Putin tha se inflacioni po stabilizohej dhe se kërkesa për shitje me pakicë në vend ishte normalizuar.

Kujtojmë se vendet perëndimore vendosën sanksione të ashpra ndaj Rusisë që kur Putin nisi luftën më 24 shkurt.

US Joins EU to Impose Sanction on Putin

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit