Studimi/ Në cilin shtet meshkujt e kanë penisin më të madh? Shqiptarët, larg vendit të parë

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 18.04.2022, 14:00

Nëse keni pyetur ndonjëherë veten se në cilin vend meshkujt e kanë penisin më të madh, atëherë mos vazhdoni më tej, pasi një sondazh i fundit i 86 shteteve i ka renditur të gjithë "nga më i madhi tek më i vogli". Sipas mediave të huaja, për këtë studim janë përdorur të dhëna të Google nga 86 vende.

Farmacisti Navin Khosla, i cili rishikoi studimin tha:

Pavarësisht se njerëzit janë të shqetësuar për formën, apo ndonjë aspekt tjetër për këtë çështje, shumica prej nesh e ka pyetur veten në një moment ose në një tjetër për madhësinë e penisit.

Por, cili vend ka dalë i pari?

Sipas studimit, meshkujt në Ekuador janë më të “fortët”, me një madhësi mesatare të penisit prej 6.93 inç kur janë në ereksion. Në vendin e dytë është Kameruni, me një madhësi mesatare prej 6,56 inç, i ndjekur nga Bolivia, me 6,50 inç. Më pas vjen Sudani dhe në vendin e pestë Haiti.

Country With The Biggest Average Penis Size In The World Has Been Revealed

Ndërkohë, studimi zbuloi se kamboxhianët kanë madhësinë më të vogël të penisit kur janë në ereksion, me gjatësi vetëm 3,95 inç.

Por, tani do shohim se në cilin vend është renditur Shqipëria.

Sipas listës në fjalë, shqiptarët janë renditur në vendin e 48-të, me një madhësi mesatare të penisit prej 5.59 inç, kur janë në ereksion.

Country With The Biggest Average Penis Size In The World Has Been Revealed

Është e rëndësishme të theksohet se studimi u mbështet në të dhënat e vetë-raportuara për të përcaktuar madhësinë mesatare të penisit, pra edhe mund ta kenë tepruar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit