Një grua bën vetëvrasje duke u varur në banjon e shtëpisë në këtë qytet të Kosovës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 11.04.2022, 15:24

Një grua në Gjakovë ka bërë vetëvrasje sot, duke u varur në banjon e banesës ku jetonte.

Lajmin e kanë bërë të ditur nga Policia rajonale në Gjakovë dhe kanë njoftuar se viktimën e kanë gjetur të varur familjarët e saj.

“Sot me date 11.04.2022 rreth orës 11:00 Stacioni policor ne Gjakovë ka pranuar njoftim se ne rrugën “Marin Barleti” është gjetur nga familjaret një person i gjinisë femrore e varur ne banjon e baneses.”

Sipas Policisë, gruaja nga Gjakova i dha fund jetës së saj duke u varur me një shall.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë patrulla policore dhe ekipi mjeksor i cili ka konstatuar vdekja e viktimes e cila aktin e vetevrasjes dyshohet ta ketë kryer duke u varur me një shall.”

Sipas familjarëve e njëjta ka vuajtur nga depresioni dhe ka qenë me terapi.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalur të gjitha ekipet pergjegjëse si dhe njesia e hetimeve rajonale ndërsa prokurori kujdestare ka urdhëruar që trupi i pa jete i viktimes të dërgohet ne IML për oduksion.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit