Adoleshentja fotografon gjyshen e vdekur dhe e poston në Facebook për t’u ngushëlluar

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 08.04.2022, 00:17

Një adoleshente italiane fotografoi gjyshen e saj në arkivolin brenda morgut të spitalit Pesaro të Italisë dhe e publikoi foton në Facebook. Por postimin e saj në rrjetin social e ka vënë re dikush nga familjarët dhe mes të afërmve brenda morgut ka pasur një sherr. Shumica e njerëzve i kërkuan vajzës që ta hiqte foton nga rrjetet sociale.

Madje është dashur edhe ndërhyrja e policisë pasi kërkesa për heqjen e imazhit ka përshkallëzuar në ulërima dhe sherr në morg. E raja u justifikua duke thënë se ndarja e fotos me ndjekësit e saj ishte një mënyrë për të gjetur ngushëllim për dhimbjen që ndiente.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit