JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Rama presion kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 07/04/2021 22:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme iu është drejtuar me një apel kontrollorëve në aeroportin e Rinasit, të cilët ditën e sotme u futën në grevë. Pak kërcënimeve të Ballukut nuk mund të mungonin edhe presionet e Ramës. Ky i fundit përmes një postimi në rrjetet sociale ka shkruar se kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend.

Më konkretisht, kryeministri ka shkruar:

Apel për kontrollorët e Rinasit: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini në rrugën e tyre qorre organizatorët e kallzuar penalisht! Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Koha e Rrumpallës ka vdekur dhe nuk kthehet!

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?
  • KË DO VOTONI MË 25 PRILL?