JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Aktori i njohur “Alek” rrëfen për akuzat që po i bëjnë për përfshirjen në rrjetin e ‘mallit’
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 16/10/2020 18:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Para disa ditësh një skandal u zbulua në Indi, ku disa aktorë të Bollyvood po hetohen si të përfshirë në një rrjet të tregtimit të 'mallit'. Mësohet se Byroja ka thirrur për hetim disa nga aktorët e njohur indianë si Deepika Padukone, Rakul Preet Singh, Shraddha Kapoor. Mes tyre janë përmendur edhe emrat e Sara Khan dhe Angad Hasija, aktorët e mirënjohur edhe në Shqipëri si 'Sadna' dhe 'Alek' në serialin “Bidaai”. Menjëherë pas këtij lajmi, Sara Khan dhe Angad Hasija reaguan dhe mohuan të jenë përfshirë në këtë rrjet.

Së fundmi, aktori Angad Hasija ka treguar se ka kaluar një kohë të tmerrshme pas akuzave dhe ka vendosur të flasë për revistën “Bombay”. Ai u shpreh se mamaja e tij është sëmurë pas marrjes së lajmit. Nga ana tjetër Sara Khan (Sadna) ka tentuar 't'ia heqë' vetes.

Ai tha:

Më quajnë të droguar. Unë kam marrë mesazhe në Instagram, ku më thonë se veprojë mirë, sepse unë jam duke përdorur drogë. Harrojeni drogën, unë madje nuik kam pirë kurrë cigare dhe as nuk kam konsumuar alkool në jetën time. Unë isha shumë i mpirë për të reaguar ndaj asaj që po thuhej për mua. Më dhemb të them se ne jetojmë në një kohë kur njerëzit duan vetëm thashetheme, edhe nëse kjo ka lidhje me koston e reputacionit të dikujt dhe viteve të punës së palodhur.

Burimi: zoomtv |Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania