JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E kryer/ Barcelona bën goditjen e madhe në merkato
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/09/2020 9:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nuk ka më dyshime: Memphis Depay do të jetë lojtari i ri i Barcelonës. Marrëveshja është mbyllur dhe orët e ardhshme pritet zyrtarizimim.

Akordi është arritur mes klubit spanjoll dhe Lyonit që zotëron kartonin e lojtarit.

Lajmin e konfirmon gazeta e madhe holandeze, “De Telegraaf” e cila shkruan se Barvelona ka transferuar Depayn për shifrën e 25 milionë eurove.

Kujtojmë se sulmuesi holandez është një dëshirë e madhe e trajnerit të katalanasve, Rnald Kuman, i cili i kishte kërkuar drejtuesve të bënin të pamundurën për ta afruar dhe tani gjithçka duket se është mbyllur.