JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Çmendet turisti/ Thyen kockat në kërkim të aventurës, hidhet nga shkëmbi 30 metër i lartë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01/08/2020 11:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një turist britanik ka marrë plagë të rënda pasi është hedhur nga një shkëmb i lartë në Spanjë. Pushuesi i cili mesa duket ishte në kërkim të një aventure, mori plagë pasi u hodh nga shkëmbi Cap Negret i cili ndodhet në një pikë të mirënjohur turistike të qytetit të San Antonios. Në video mund të shihet burri i cili kërcen nga lartësia ndërkohë që në sfond dëgjohen edhe ulërima.

Pas incidentit turisti u dërgua në spital ku u shtrua në reanimacion pasi kishte pësuar thyerje kockash dhe probleme të shpinës. Shkaku i dëmtimeve të tij është hedhja nga një lartësi shumë e madhe dhe impakti që ka shkaktuar përplasja me sipërfaqen e ujit. Cap Negret është i famshëm në ishullin e Ibizës jo vetëm për faktin që është një bukuri e rrallë natyrore por edhe për rrezikshmërinë e lartë dhe incidentet me turistët.

Burimi: UNILAD Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA