JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shpërthim rastesh në Durrës/ 15 të infektuar në 24 orët e fundit
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 01/08/2020 10:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Rastet e reja me koronavirus vijojnë të jenë të larta në vendin tonë. Ditën e djeshme MSH njoftoi se pas kryerjes së 500 testimeve u konfirmuan 79 raste pozitive.

Ndërsa dje u shënuan 56 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, nga 3 raste Fier, Lushnje, nga 1 rast në Elbasan, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Divjakë.

Dhe fatkeqësisht ndërruan jetë 3 persona prej pandemisë ditën e djeshme.

Shifrat kanë vijuar të jenë të larta javët e fundit ndërsa mësohet se sot në Durrës kanë rezultuar 15 persona të infektuar me koronavirus.