JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tragjike! Mbytet 30-vjeçari në lumin e Vjosës
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 31/07/2020 16:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje tragjike është shënuar mesditën e sotme, ku një 30-vjeçar është mbytur në lumin e Vjosës.Viktima është identifikuar si shtetasi Armando Begaj, nga fshati Gorishovë të njësisë administrative të Cakranit. Mësohet se ai ishte i martuar dhe me një vajzë, ndërkohë që kishte shkuar për t'u larë në lumë. Sipas deklaratave ai kishte shkuar bashkë me dy shokë, dhe gjatë momentit të mbytjes kishte kërkuar ndihmë, por këta të fundit janë trguar indiferentë,duke menduar se ai po 'bën vetë'. Disa banorë të zonës kanë lajmëruar policinë, e cila ndodhet në vendin e ngjarjes, por ende nuk është gjetur trupi, pasi pritet shkuarja e polumbarëve për një kërkim më të specializuar.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 13:40, në fshatin Selishtë, duke u larë në lumin Vjosë, është mbytur shtetasi A.B., 30 vjeç, banues në Gorishovë. Policia dhe polumbarët po punojnë për gjetjen e trupit të 30 vjeçarit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.