JOQ Albania
Home

Ndërron jetë në spital mjeku i QSUT, ishte i infektuar me koronavirus
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 29/06/2020 17:15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Fatkeqësisht ka ndërruar jetë mjeku i niohur që shërbente pranë Qendrës Spitaliore Universitare “Nënë Tereza” Arjan Pushi.

Ai ishte mjek i hematologjisë dhe ndodhej prej ditësh në gjendje të rëndë tek Infektivi pasi ishte prekur prej koronavirusit.

Burime për Fax bëjnë me dije se mjeku quhet Arjan Pushi, 58-vjeç dhe ndodhej i intubuar.

Ai nuk vuante nga sëmundje të tjera shoqëruese ndërsa njoftimi për vdekjen është bërë nga kolegu i tij Bernard Progni.

Prof.Dr Arjan Pushi, hematolog në departamentin e Hematologjisë në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” pas një intubimi të gjatë në reaminacionin e infektivit duke luftuar me jetën ndaj COVID-19, u dorëzua! U dorëzua, një mjeshtër i madh i punës që ndër vite dhe një kontribut madhështor në shërbimin e hematologjisë në vendin tonë dhe mbarë trevave tona ku ka shqiptarë. Dhe edukoi profesionalisht, breza mjekësh ndër vite në vendin tonë! Shpirti i tij u preftë në paqe. Ngushëllime familjarëve.