JOQ Albania
Home

Shokuese/ Mijëra bletë ‘pushtojnë’ kopshtin e një shtëpie, tmerrohen familjarët
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 29/06/2020 17:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tufë masive prej rreth 25,000 bletësh pushtuan kopshtin e pasëm të një familjeje dhe vendosën një koshere të ngjeshur nën një trampolinë.

Matthew Grice, nga Barnsley në Jorkshire të Jugut, tha që ai dëgjoi një zhurmë të jashtëzakonshme dhe pa një re të madhe të zezë që fluturonte mbi shtëpi përpara se bletët të pushtonin gradualisht trampolinën.

Ata u frikësuan shumë dhe u futën menjëherë në shtëpi derisa erdhi një bletar dhe i mori insektet.

Vajza e tyre Sara kërkoi në internet për këshilla se si t'i largonte ato në mënyrë të sigurt. Më në fund ajo gjeti një bletar që ishte në gjendje të vinte dhe t'i merrte ato, një ditë më vonë.

Burimi:Ladbible|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania