JOQ Albania
Home

Nuk shënoi dot me portën bosh, lojtari i Interit: Nuk dua ta shoh më atë fanelë që mbajta veshur
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 29/06/2020 15:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Roberto Galiardini u bë hit në internet para disa ditësh, për gafën në ndeshjen kundër Sasuolos, ku nuk shënoi dot me portën e boshatisur.

Zikaltërit u kthyen te fitorja duke mposhtur dje Parmën 1-2 dhe Galiardini bëri autokritikë, madje duke ironizuar veten e tij.

Futbollisti zikaltër reagoi në rrjetin social “Instagram” duke pranuar se do t’i dhurojë fanelën e ndeshjes me Sasuolon (3-3) ndjekësit që do të ‘qëllojë’ me komentin më të bukur në profilin e tij.

Ai shkroi:

Kam vendosur të fal fanelën e ndeshjes kundër Sasuolos, nuk dua ta shoh më!”