JOQ Albania
Home

Po largonte pushuesit, policit i bien të fikët në plazh
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 24/05/2020 20:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndërsa ekspertët e shëndetësisë kanë theksuar se vitamina D, e cila merret edhe nga rrezet e diellit, lufton koronavirusin dhe çdo lloj virusi tjetër, në Shqipëri, ku Covid-19 është ende prezent, ndonëse rastet kanë zbritur, qytetarët nuk lejohen të shkojnë në plazh.

Policia e Lleshit, me urdhër nga vetë 'krye-bossi" i Rilindjes, ka larguar çdo qytetar që ka shkuar në plazh për të marrë rreze dielli, në këto ditë kur temperaturat janë rritur ndjeshëm.

Mirëpo, aksionet e zhvilluara në bregdet duket se nuk kanë kaluar pa incidente për policinë.

Një video e publikuar nga Tv Klan tregon një punonjës policie i cili ka pësuar gjendje të fikëti në një nga plazhet e jugut, teksa ndodhej për të larguar qytetarët nga bregdeti.

Siç shihet dhe në video, policit i kanë ardhur në ndihmë kolegët e tij, të cilët e mbajnë nga krahët.

Nuk ka informacione mbi identitetin dhe gjendjen shëndetësore të policit.