JOQ Albania
Home

Humels thyen rregullat e COVID-19, shfryn hundët në fushën e lojës
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 17/05/2020 9:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme rinisi zyrtarisht Bundesliga gjermane me javën e 26-të, teksa Dortmundi mposhti Shalken, me rezultatin 4-0, në derbin e Ruhrit, sfidë që u dominua totalisht nga verdhezinjtë.

Klubet u munduan të respektonin protokollin e masave anti-koronavirus, por Mats Humels “është kapur mat” në një moment të ndeshjes.

Mbrojtësi i Dortmundit me forcën e zakonit të një lojtari ka shfryrë hundët në fushën e lojës, duke e harruar që kjo është e ndaluar.

Tashmë pritet që të ketë një masë për këtë gjest, pasi mund të ndiqet edhe nga të tjerët në takimet e ardhshme, ndërsa padyshim që masa e marrë do të futet edhe në historinë e futbollit pasi vjen për herë të parë dhe për një arsye në dukje qesharake.