JOQ Albania
Home

I hyjnë në shtëpi, futbollisti i Tottenhamit përleshet me hajdutët
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/05/2020 10:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Futbollisti i Tottenhamit, Dele Alli, ka përjetuar momente paniku, pasi qenë protagonist i një ngjarje të rëndë gjatë mëngjesit të ditës së djeshme.

Disa hajdutë kanë hyrë në shtëpinë e tij për ta grabitur, ndërsa lojtari është goditur në fytyrë gjatë kësaj grabitje, madje është kërcënuar edhe me thikë.

Dy meshkuj të paidentifikuar kanë hyrë në shtëpinë e tijnë orët e para të mëngjesit së të mërkurës, duke kërcënuar lojtarin anglez i cili qëndronte në shtëpinë e tij bashkë me të vëllain, dy partneret e tyre dhe një mik fëmijërie.

Pas zënkës që shpërtheu, gjatë të cilës Alli u godit në fytyrë duke pësuar dëme të lehta, të dy personat u larguan pasi arritët që të rrëmbenin disa sende me vlerë mes të cilave bizhuteri dhe orë dore.

Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe vetë mesfushori anglez, nëpërmjet një postimi në “Twitter”.

Ai shkroi:

Faleminderit të gjithëve për mesazhet që më keni dërguar. Ishte një eksperiencë e tmerrshme, por jemi të gjithë ‘OK’ tani. E vlerësoj shumë mbështetjen tuaj”.