JOQ Albania
Home

Ronaldinho zgjedh formacionin më të mirë në histori, lë jashtë Ronaldon
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 12/05/2020 9:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Është bërë tashmë si rutinë që shumë futbollistë të zgjedhin formacionin më të mirë në historinë e futbollit. Diçka të njëjtë ka bërë së fundmi edhe Ronaldinho.

Braziliani që cilësohet si një nga më të mirët që ka pasur ky sport, ka zgjedhur formacionin më të mirë sipas tij. Në formacionin e Ronaldinhos çuditërisht nuk ka vend për Cristiano Ronaldon.

Ish ylli i Barcelonës, i ka bërë një vend Lionel Messit, Ronaldos brazilian dhe Thierry Henry. Në portë ka zgjedhur Buffon, ndërsa mbrojtjen dhe mesfushën e ka mbushurme emra legjendarë.

Ky është formavioni i Ronaldinhos: