JOQ Albania
Home

Vatikani në alarm/ Një nga bashkëpunëtorët e Papa Françeskut rezulton pozitiv për Covid-19
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 26/03/2020 0:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gati e gjithë Europa është në panik prej Covid-19. Rastet me të infektuar po shtohen.

Masa të rrepta po merren kudo. Nga mediat italiane është raportuar se edhe Vatikani është në panik prej Covid-19.

Kjo sepse një bashkëpunëtorët e Papa Françeskut ka rezultuar pozitiv me Covid-19. E ditur bëhet se ai është shtruar në spital në gjendje jo të rënduar.

Ndërkohë, Vatikani ka marrë masa të ashpra kundër përhapjes së virusit, duke mbyllur gjithçka.

Pas dhënies së këtij lajmi është shkruar nga ‘Il Messaggero’ se edhe shtëpia e shenjtë e Papës është infektuar në heshtje nga Covid-19.

Burimi: Il Messaggero/ Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania