JOQ Albania
Home

“Messi dhe Ronaldo të luajnë në Bjellorusi gjatë kohës së koronavirusit”
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 25/03/2020 10:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Futbolli në Europë është pezulluar totalisht, me përjashtim të kampionatit bjellorus, i cili vazhdon të luhet normalisht.

Kështu, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të tundohen nga ideja për të luajtur në Bjellorusi gjatë kësaj periudhe që nuk dihet sa do zgjasë.

Të paktën kështu pretendon ish-mesfushori i Arsenalit, Alexander Hleb, i cili u bëri thirrje lojtarëve më të mirë në botë që të shkojnë të luajnë në vendin e tij.

Ai tha:

E gjithë bota tani shikon ligën e Bjellorusisë. Të gjithë duhet të na ndjekin ne tani. Ndoshta Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të vijnë të luajnë në Ligën e Bjellorusisë. Kush e di. Është vendi i vetëm në Evropë ku mund të luajnë. Në fund të gjithë do të jenë të lumtur në Bjellorusi.