JOQ Albania
Home

“Infektohu me koronavirus”, këshilla e çuditshme për pilotin e Formula 1
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 24/03/2020 10:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kur e gjithë bota është izoluar në shtëpi nga frika prej koronavirusit, një rast i çuditshëm vjen nga Formula 1.

Helmut Marko, pjestar skuaderisë së "Reb Bull", i cili i ka dhënëdisa këshilla të pazakonta, pilotit Maks Verstapen.

Ai e këshillon të infektohet me koronavirus, pasi është i ri dhe do e përballonte pa problem, ndërsa vetëm kështu do përqëndrohej te profesioni i tij.

Marko tha:

Kjo është koha e përsosur që Verstapen të infektohet. Kam folur me të dhe i kam thënë se më mirë duhet të infektohet pasi është i ri dhe nuk ka rrezik. Kështu ai mund të përqëndrohet vetëm në profesionin e tij.