JOQ Albania
Home

Ronaldo vazhdon të ndihmojë kombin e tij në luftën kundër COVID-19
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 23/03/2020 13:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Cristiano Ronaldo është i vendosur që të bëjë maksimumin për të ndihmuar Portugalinë e tij në luftën ndaj koronavirusit. Fillimisht, sulmuesi i Juventusit ktheu hotelet e tij në karantina, ndërsa së fundmi ka ardhur një tjetër gjest fisnik.

Ashtu si menaxheri i tij Jorge Mendes, ylli portugez do të shpenzojë para për të ndihmuar vendin e tij, Portugalinë me maska dhe aparate për frymarrje artificiale që t’iu vijè nè ndihmë spitaleve në shtetin luzitan.

Kjo pasi edhe në Portugali rastet e tè prekurve me koronavirus po shtohen nga dita në ditë gjithnjë e më tepër, ndaj dhe Ronaldo po jep kontributin e tij në këtë luftë,