JOQ Albania
Home

U infektuan me koronavirus, zbulohet gjendja shëndetësore e Maldinit dhe djalit të tij
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 22/03/2020 14:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Vazhdon të rritet numri i personave të prekur me koronavirus në Itali. Së fundmi, bëhet fjalë për Paolo Maldinin dhe djalin e tij, Daniel.

Lajmin e ka kakonfirmuar vetë klubi i Milanit me një komunikatë zyrtare.

Ditën e sotme, mediat italiane raportojnë se Paolo e Daniel janë në gjendje të shumë të mirë dhe simtomat e vështira janë lënë pas.

Ata kanë kaluar më shumë se dy javë në banesën e tyre pa kontakte të jashtme, si parashikohet në protokollet mjeko-sanitare.

Ndërkaq, tani ata do të zgjasin karantinën për kohën e nevojshme të shërimit të plotë klinik.