JOQ Albania
Home

‘I nisën me ambulancë në Tiranë’, qytetari: 3 raste me koronavirus në Korçë
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22/03/2020 1:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gati i gjithë vendi ynë është në psikozë prej koronavirusit. Rastet me të infektuar po shtohen.

Sipas një qytetari që ka shkruar pranë redakisë së JOQ Albania, janë tre raste të reja që janë konfirmuar me Covid-19 në qytetin e Korçës.

Sipas asaj që thotë ai, personat me Covid-19 janë nisur me ambulancë drejt Tiranës. Qytetari shkruan se dy janë të moshuar, kurse njëri është një burrë 30 vjeç.

Ndërkohë thirrjet për të qëndruar në shtëpi dhe për respektuar në mënyrë rigoroze higjenën personale vazhdojnë.

Mesazhi i plotë:

Prsh joq .. 3 raste me koronavirus ne qytetin e korces.. nje burr 30 vjec dhe 2 te moshuar.. priten sa dolen analizat ketu ne senatoriumi i korces dhe jan nisur direkt tani per ne tirane me Ambulance.